قیمت سایت فروشگاهی چقدر است؟

موضوعی که قرار است در این محتوا به طور کامل و شفاف به آن بپردازیم، قیمت سایت فروشگاهی می باشد. در صورتی که شما قصد راه اندازی یک وب سایت فروشگاه اینترنتی را دارید ولی در مورد هزینه ‌ها می ‌‍‌خواهید اطلاعات کاملی به دست آورید؛ پس این پست را از دست ندهید.

علت ضرورت داشتن وب سایت فروشگاهی

در چند سال اخیر، به لطف پیشرفت فناوری و وجود وب سایت ‌ها و حتی شبکه ‌های اجتماعی، شاهد خرید و فروش کالاها به صورت اینترنتی هستیم. آنقدر روش خرید محصولات به روش آنلاین برای ما عادی شده است؛ که اگر فروشگاهی وب سایت نداشته باشد؛ ممکن است کمی تعجب کنیم. حال در صورتی که شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار فروشگاهی را دارید؛ می ‌بایست به دلیل وارد شدن در میدان رقابت و رونق گرفتن کسب و کارتان، به فکر طراحی سایت فروشگاهی بیفتید. با داشتن یک وب سایت، قادر به تبلیغ، معرفی و فروش محصولات خود به سراسر ایران و حتی خارج از کشور خواهید بود. لازم نیست نگران قیمت سایت فروشگاهی باشید؛ چرا که شرکت وریا وردپرس، فکر همه چیز را کرده است. اکنون برای اطلاع دقیق از عوامل تاثیر گذار بر قیمت وب سایت فروشگاهی در ادامه همراه ما باشید.

قیمت سایت فروشگاهی

قیمت سایت فروشگاهی چگونه تعیین می ‌شود؟

قیمت سایت فروشگاهی به عوامل متعددی، بستگی دارد که لازم است شمایی که قصد راه اندازی وب سایت فروشگاهی را دارید؛ با تک تک آن ها آشنا باشید. اما در شرکت رویا وردپرس، جهت تعیین و توافق سر قیمت وب سایت فروشگاهی، شما را به چندین جلسه کاری دعوت کرده و شما را با تمامی فاکتورهایی که روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر می ‌گذارد، به طور شفاف آشنا می ‌کند. البته باید بگوییم که حضور و گفت و گو با شما، بسیار ضروری است. چرا که این شما هستید که نوع کسب و کارتان را با جزئیات شرح می ‌دهید و تیم فنی ما، با توجه به نیازها، امکانات، زمان اتمام پروژه، تعداد افراد تیم و … قیمت سایت  را تعیین می‌ کند.

پس از تایید قیمت وب سایت فروشگاهی شما از دو طرفین، یک قراردادی تنظیم شده و روند طراحی وب سایت به صورت مو به مو درج می ‌شود تا در آخر هیچ شک و شبه ای پیش نیاید.

 عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت

تمامی عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت قبل از دست به کار شدن تیم ها فنی، تعیین خواهد شد. الان دیگر وقت آن رسیده تا با این فاکتورها به طور شفاف و ساده آشنا شوید.

اولین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت: نوع فروشگاه

یکی از مهم ترین عواملی که روی قیمت سایت  تاثیر می ‌گذارد؛ نوع فروشگاه و کسب و کار شما می باشد. به طور مثال امکانات، نیاز ها، سطح گرافیک یک سایت پوشاکی با یک سایتی که کالاهای دیجیتالی را به فروش می ‌رساند با هم فرق می‌ کند. پس ابتدا باید نوع فروشگاه و کسب و کار مشخص شود و در جلسه های کاری، تمامی نیازهای فروشگاه، مطرح گردد.

قیمت سایت فروشگاهی

دومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت: تعداد امکانات مورد نیاز

زمانی که نوع فروشگاه تعیین و جلسات کاری بین دو طرف قرارداد، برگزار شود؛ از طرف تیم فنی لیست امکانات مورد نیاز وب سایت فروشگاهی تنظیم خواهد شد. قابل ذکر است که پیاده سازی هر یک از امکانات، بر روی قیمت سایت  تاثیر می‌ گذارد و در بیشتر موارد در قالب پکیج های مختلف قرار می ‌گیرند. در ادامه لیست امکانات یک سایت فروشگاهی را درج کرده ایم. همانطور که گفته شد؛ این امکانات بر روی قیمت سایت  تاثیر خواهد گذاشت، پس در صورتی که قصد دارید یک سایت فروشگاهی داشته باشید؛ به امکانات زیر دقت کنید.

 • لیست امکانات یک وب سایت فروشگاهی
  • امکان دسته بندی محصولات
  • امکان جستجوی حرفه ای محصولات
  • پیاده سازی انواع راه های پرداخت آنلاین خرید کالا
  • پیاده سازی انواع سیستم های ارسال و حمل و نقل کالا
  • پیاده سازی سیستم انبارداری و اتصال سایت با انبار
  • پیاده سازی انواع درگاه های پرداخت مستقیم بانکی و واسط
  • تعریف ویژگی های محصول همراه با قیمت محصولات
  • پیاده سازی سیستم تخفیف گذاری و کوپن تخفیف
  • امکان مقایسه پیشرفته محصولات مشابه با یکدیگر
  • ایجاد سیستم امتیاز دهی کاربران به محصولات مختلف
  • پیاده سازی گزارش فروش در پنل مدیریتی
  • درج شبکه های اجتماعی مختلف بر روی وب سایت
  • ایجاد تقویم شمسی یا میلادی و درج ساعت در سایت
  • قرار دادن تصاویر مختلف یا ویدئوهای متعدد برای هر محصول
  • پیاده سازی گفتگو به صورت آنلاین در سایت از طریق پیام کوتاه
  • ایجاد سیستم افزودن محصولات به لیست علاقه مندی های مشتریان
  • امکان اشتراک گذاری محصولات و مطالب سایت در شبکه های اجتماعی
  • پیاده سازی سیستم کیف پول برای کاربران و مشتریان ثابت فروشگاه
  • امکان نمایش فاکتور و همچنین نمایش پیش فاکتور محصولات به مشتری
  • امکان درج نظر و پیشنهادات در سایت برای هر محصول به صورت جداگانه
  • ایجاد فیلترهای پیشرفته محصولات جهت پیدا کردن کالای مورد نظر مشتری
  • پیاده سازی سیستم پیامک رسانی جهت اطلاع مشتری از وضعیت محصول سفارشی
  • ایجاد سیستم مدیریت سفارش ها و تعیین وضعیت موجود یا عدم موجودی محصول

این ها امکاناتی است که سایت فروشگاهی شما از آن ها برخوردار شده و به تبع بر روی قیمت سایت تاثیر خواهد گذاشت. البته بسته به نیاز وب سایت شما، ممکن است امکانات ویژه ای پیاده سازی شود که آن ها هم بر روی قیمت سایت تاثیر مستقیم می ‌گذارند.

قیمت سایت فروشگاهی

سومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت فروشگاهی: نوع پلتفرم سایت

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت سایت ، نوع پلتفرم و بستر سایت می باشد. به طور کلی به دو روش می توان یک وب سایت را راه اندازی نمود:

 • به روش سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس
 • به روش اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی، صفر تا صد با کدنویسی انجام می‌ شود. یعنی اینکه تمامی امکانات، صفحات و … توسط تیم برنامه نویس ساخته می ‌شوند و به تبع قیمت سایت فروشگاهی را بالا می ‌برد. چرا که سایت اختصاصی با توجه به سلیقه و نوع نیاز شما و همچنین عملیات شبانه روزی تیم برنامه نویس، راه اندازی می ‌شود.

روش بعدی، طراحی وب سایت با وردپرس می باشد که در پیاده سازی این نوع بستر، دیگر خبری از کدنویسی های پیچیده توسط تیم های برنام نویس نیست! و همه چیز از قبل کد نویسی شده است. به همین دلیل قیمت سایت که با وردپرس پیاده سازی شده است؛ کمتر می باشد.

اما اینکه می ‌گوییم قیمت سایت  وردپرس کمتر از اختصاصی است؛ دلیل بر کیفیت پایین آن نخواهد بود! خیلی از وب سایت های مطرح در دنیا با وردپرس طراحی شده اند و دست کمی از وب سایت ‌های اختصاصی ندارند. پس در صورتی که به دنبال طراحی سایت فروشگاه ارزان قیمت می ‌گردید؛ وردپرس بهترین گزینه انتخابی می باشد. البته ارزان نگوییم بهتر است؛ چون ممکن است ذهن شما به سمت پایین بودن کیفیت برود؛ که این باور درستی نخواهد بود. پس بهتر است به جای سایت فروشگاهی ارزان، بگوییم، سایت فروشگاهی مقرون به صرفه!

قیمت سایت فروشگاهی

چهارمین فاکتور تاثیرگذار بر هزینه سایت فروشگاهی : تعداد صفحات مورد نیاز

یک وب سایت فروشگاهی دارای چندین صفحه برای معرفی شرکت، نمایش محصولات، عضویت و … می باشد. ایجاد هر یک از این صفحات بر دوش تیم برنامه نویس است. که در آخر باید توسط تیم محتواگذار تکمیل گردند. ساخت هر یک از صفحات سایت، بر روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر می ‌گذارد و در بیشتر موارد در قالب پکیج به کارفرمایان ارائه می ‌گردد. به طور مثال صفحاتی که در سایت فروشگاهی می ‌بایست ساخته شود؛ شامل موارد زیر است:

 • صفحه درباره ما ( صفحه ای شامل: تاسیس فروشگاه، نام مدیران و …. می باشد.)
 • صفحه خانه ( صفحه ای شامل: معرفی، تبلیغ و نمایش محصول به صورت خلاصه می باشد.)
 • صفحه تماس با ما ( صفحه ای شامل: شماره تماس و آدرس همراه با نقشه گوگل و فرم تماس می باشد.)
 • صفحات محصولات (صفحاتی شامل عکس و ویژگی های محصولات همراه با امکانات هر یک از محصولات می باشد.)

این ها حداقل صفحاتی است که برای یک وب سایت فروشگاهی بسیار ضروری می ‌باشد. صفحاتی که در زیر می ‌بینید بسته به نیاز مشتری، قابل پیاده سازی می باشد. به تبع ایجاد هر کدام از آن ها، بر روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر می‌ گذارد.

 • صفحه عضویت
 • صفحه وبلاگ
 • صفحه راهنمای خرید و سفارش
 • صفحه گواهینامه ها
 • پرسش‌های متداول FAQ
 • صفحه نمایش نتایج جستجو
 • صفحه محصولات پرفروش
 • صفحه محصولات پرطرفدار
 • صفحه محصولات جدی
قیمت سایت فروشگاهی

پنجمین فاکتور تاثیرگذار بر روی هزینه وب سایت فروشگاهی: سطح گرافیک سایت

یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت سایت، سطح گرافیک سایت می باشد. باید خاطر نشان کنیم؛ که ظاهر و نمای سایت فروشگاهی بسیار بر روی جذب مخاطب تاثیر می ‌گذارد. در صورتی که می ‌خواهید کاربران زیادی را در وب سایت خود ترغیب به ماندگاری کنید؛ پس باید سطح گرافیک آن را بالا ببرید. هر چه سطح زیبایی و گرافیک سایت بالاتر باشد؛ به تبع قیمت سایت شما هم بالاتر خواهد رفت. چرا که برای اجرای سایتی شیک و جذاب نیاز به تیم گرافیست می‌ باشد.

 ششمین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت: ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن وب سایت، از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت سایت می باشد. جالب است بدانید که نزدیک به ۷۰ % اینترنت گردی ها از طریق موبایل و تبلت ‌ها صورت می ‌گیرد و طبیعتاً دارا بودن سایتی که با آن ها سازگار باشد بسیار ضروری می باشد. در واقع باید وب سایت به نحوی واکنش گرا و یا همان ریسپانسیو شود که فردی با هر مدل گوشی، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر در هر اندازه صفحه نمایشی، بتواند از سایت فروشگاهی دیدن کند و تصاویر را به طور استاندارد ببیند و یا خرید کند.

قیمت سایت فروشگاهی

ششمین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت فروشگاهی: امنیت وب سایت فروشگاهی

امنیت وب سایت، از عوامل مهمی است که بر روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر می‌ گذارد. از آنجایی که وب سایت های فروشگاهی، با اطلاعات شخص، حساب بانکی، اطلاعات ایمیل و … در ارتباط است؛ و هکرهای زیادی در سراسر دنیا، قصد برداشتن این اطلاعات را دارند؛ بنابراین لازم است، برای سایت کارهای امنیتی متعددی انجام شود. انجام هر یک از کارهای امنیتی از جمله، کدنویسی، خرید پلاگین، خرید گواهینامه ssl و … بر روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر می ‌گذارد.

هفتمین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت سایت فروشگاهی: تولید محتوا و بهینه سازی سایت

بهینه سازی وب سایت هم به نوبه ی خودش، بر روی قیمت وب سایت فروشگاهی شما تاثیر خواهد گذاشت. البته قیمتی که برای تولید محتوا اعلام می ‌شود؛ جدا از قیمت طراحی سایت می باشد. ولی به دلیل اهمیت بالایی که این موضوع و الزام بهینه شدن وب سایت وجود دارد، لازم دانستیم در اینجا اشاره ای به تولید محتوا نیز داشته باشیم.

تا اینجا شما با ۷ عامل بسیار مهمی که بر روی قیمت سایت فروشگاهی تاثیر دارد؛ آشنا شدید؛ حال برای درخواست و سفارش طراحی و پیاده سازی وب سایت فروشگاهی می ‌توانید با ما تماس بگیرید و در مورد قیمت وب سایت فروشگاهی با کارشناسان صحبت کنید. از آنجایی که تعیین قیمت وب سایت فروشگاهی، به شرح جزئیاتی در مورد کسب و کار و نیاز ها و امکانات دارد؛ از این رو بهتر است برای شفاف کردن هزینه سایت فروشگاهی، یک جلسه کاری بین شما و شرکت طراحی وب سایت، برگزار شود. تا در نهایت قیمت مشخصی عنوان شود.

طراحی سایت فروشگاهی با قیمتی مقرون به صرفه

نکته بسیار مهمی که در تعیین قیمت سایت فروشگاهی و یا هر سایت دیگری اهمیت زیادی دارد؛ میزان بودجه کارفرما می باشد. گاهی یک مغازه کوچک با هزینه ای محدود درخواست سفارش طراحی سایت فروشگاهی را می ‌دهد؛ و گاهی هم یک فروشگاه بزرگ تجاری، برای راه اندازی وب سایت فروشگاهی، بودجه ی بالایی را کنار می‌ گذارد.

درست است که هر چه بودجه بیشتر باشد؛ خروجی کار هم با کیفیت تر است؛ اما شرکت رویا وردپرس، با در نظر گرفتن تمامی جوانب، سایت فروشگاهی شما را با قیمت های مقرون به صرفه ای طراحی می‌ کند. یا حتی این پیشنهاد را می ‌دهد که ابتدا یک وب سایت با کمترین امکانات پیاده سازی شود و سپس رفته رفته همراه با پیشرفت و رونق گرفتن کسب و کار، وب سایت هم توسعه یابد.

قیمت سایت فروشگاهی

هزینه سایت فروشگاهی ارزان با وردپرس

همانطور که گفته شد، در صورتی که به دنبال سایت فروشگاهی ارزان قیمت می باشید؛ ما به شما وردپرس را پیشنهاد می ‌دهیم. ارزان بودن سایت فروشگاهی وردپرسی دلیل بر بی کیفیتی آن نمی باشد. از آنجایی که وردپرس این امکان را برای شما ایجاد می ‌کند که با قالب هایی آماده سایت فروشگاهی با کیفیتی طراحی شود؛ از این رو قیمت پیاده سازی آن هم پایین می باشد.

خوبی وردپرس این است که با پرداخت مقرون به صرفه ترین هزینه، می‌ توان در کوتاه ترین زمان، توسط تعداد کمی از نیروی انسانی، وب سایتی با کیفیت در حد سایت های اختصاصی راه اندازی شود. پس در صورتی که بودجه کافی برای راه اندازی وب سایت اختصاصی ندارید؛ به سراغ طراحی وب سایت با وردپرس بروید.

 طراحی وب سایت فروشگاهی با قیمتی مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن

در صورتی که شما هنوز برای داشتن وب سایت فروشگاهی اقدامی نکرده اید، قطع به یقین بازار گسترده ای از مشتریان خود را از دست داده اید. چرا که با گسترش روز به روز عرصه اینترنت افراد زیادی با خرید کالا از طریق وب سایت های فروشگاهی اخت پیدا کرده اند؛ پس با این حساب عدم حضور شما در میدان رقابت، قطعا برای رقبای شما امتیاز بزرگی محسوب می‌ شود. پس توصیه می ‌کنیم که همین اکنون برای طراحی سایت فروشگاهی آستین ها را بالا بزنید و بودجه ای برای آن کنار بگذارید. نگران قیمت سایت فروشگاهی هم نباشید؛ شرکت رویا وردپرس قادر به طراحی سایت برای شما با هزینه هایی مقرون به صرفه خواهد بود.

قیمت سایت فروشگاهی

 سایت وردپرس بهتر سایت یا سایت اختصاصی؟

خیلی از مشتریان زمانی که به شرکت ما رجوع می ‌کنند؛ این سوال را می‌ پرسند که سایت وردپرسی بهتر است یا اختصاصی! در جواب به این پرسش مهم باید بگوییم که سایت هایی وردپرسی به نحوی طراحی می‌ شوند که بتوانند نیازهای اساسی هر فروشگاهی را پاسخگو باشند. در واقع طراحان سایت های وردپرسی، آنها را براساس قالب و کد نویسی های آماده طراحی می‌ کنند. از سویی هم برای بالا بردن سطح امنیت، ایجاد امکانات مورد نیاز و … از افزونه های آماده استفاده می‌ کنند. که بعضی از این افزونه ها رایگان و بعضی پولی است که به تبع بر روی قیمت سایت فروشگاهی وردپرسی، تاثیر می ‌گذارد.

اما سایت های اختصاصی که صفر تا صد توسط تیم برنامه نویس هدایت می‌ شوند؛ مطابق با سلیقه کارفرما و نیازهای خاص و منحصر به فرد پیاده سازی می ‌شود. طبیعتا، هزینه سایت فروشگاهی که بدین طریق طراحی شده باشد، بالاتر است و از طرف دیگر قیمت سایت فروشگاهی وردپرسی پایین و به صرفه تر خواهد بود. بنابراین در صورتی که امکانات و طراحی های خاص و منحصر به فردی مد نظرتان نیست و لزومی نمی ‌بینید که سایتتان از امکانات ویژه ای برخوردار باشد؛، پس به سراغ طراحی سایت با وردپرس بروید. کیفیت، امنیت، گرافیک صفحات، سرعت لود و … سایت های وردپرسی دست کمی از سایت های اختصاصی ندارد. پس نمی خواهد نگران قدرت و توانایی سایت های وردپرسی باشید. زیرا افزونه های زیادی وجود دارند که امنیت، سرعت و حتی سئوی سایت شما را به نحو احسنت بهینه می کنند.

به این صفحه امتیاز دهید!